سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

قابلمه پاتیل و دیگ آلومینیوم

10 / 10
از 1 کاربر
>> >> >>

در تجهیزات پخت و پز خانگی و صنعتی وجود یک سری از تجهیزات بسیار مهم است و با نبودن این وسایل آشپزی معنایی ندارد، از جمله مهم ترین این تجهیزات قابلمه پاتیل و دیگ آلومینیوم می باشد. این تجهیزات آلومینیومی را می توان در قسمت تجهیزات پخت صنعتی قرار داد زیرا در خانه ها و آشپزخانه های خانگی از پاتیل و دیگ استفاده نمی شود. کاربرد این تجهیزات در همه ی آشپزخانه های صنعتی هتل، رستوران، بیمارستان، کترینگ، پادگان، دانشگاه، مدارس و... می باشد.

 

شرکت تجهیز پخت آشپزیار و فروشگاه آنلاین لیون ایران با ارائه و عرضه بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی اعم از قابلمه پاتیل و دیگ آلومینیوم به کلیه آشپزخانه های صنعتی ، بازار و شما مشتریان عزیز آماده همکاری با کلیه آشپزخانه ها در ارگان های دولتی و خصوصی می باشد. جهت هماهنگی های لازم با شماره تلفن های درج شده تماس حاصل فرمایید.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

انواع قابلمه و دیگ روحی و روی | قابلمه و دیگ و پاتیل آلومینیومی و صنعتی برای آش عدس و حلیم و غذا با بهترین قیمت

قابلمه پاتیل و دیگ آلومینیومی که برای پختن انواع غذاها کاربرد دارد دارای مدل ها، ابعاد و ظرفیت های مختلفی است که فروشگاه ما آماده عرضه این تجهیزات پخت صنعتی به شما عزیزان می باشد. در این متن ما قصد داریم تا به معرفی این تجهیزات که در همه ی آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند بپردازیم و شما را با جزئیات این وسایل پخت و پز آشنا کنیم.

در ابتدا به معرفی قابلمه و انواع آن می پردازیم که در قسمت تجهیزات پخت صنعتی قرار دارد و این مدل به خودی خود یک ظرف عمق دار یا گود می باشد که در آن انواع غذاها پخت می شود این تجهیزات دارای انواع، سایزها و ظرفیت های مختلفی می باشند. از انواع قابلمه آلومینیومی می توان به انواع کوچک تا بزرگ آن اشاره کرد که هر کدام دارای ابعاد خاص خود هستند و مشتری بنا به نیاز خود آنها را تهیه می کند. از انواع دیگر این وسیله می توان به قابلمه استیل نیز اشاره کرد که ما یک دسته بندی مخصوص این مدل اختصاص داده ایم و شما عزیزان میتوانید به آن برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید و برای اینکه بهترین مارک قابلمه استیل را بدست آورید فقط کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید تا به صورت تخصصی شما را راهنمایی کنند. که خود این مدل به دو نوع ایرانی و خارجی و کف برزینگ تقسیم کرد. شاید به اسم قابلمه روحی نیز به گوش شما خورده باشد که میتوان درباره آن به این صورت توضیح داد که نوعی میباشد که به صورت خمکاری تولید میشود و از مدل های دیگر نازکتر است که در قدیم قابلمه های آلومینیومی را با این عنوان می شناختند اما در اصل جنس این مدل از آلومینیوم می باشد.

یک تولید کننده قابلمه آلومینیومی و تجهیزات آشپزخانه صنعتی این ظروف را در انواع مختلفی می سازد و در چند اندازه یکی را با قالب و با وارد کردن فشار پرس روی آن تولید میکنند که به عنوان مثال قابلمه آلومینیومی پرسی از جمله این تولیدات است که تا 20 من میتوان آنرا تولید کرد و فقط در سایزهای استاندارد میتوان آنرا تولید کرد یا قابلمه صنعتی پرسی آلومینیومی نیز به همین شکل است و به دلیل اینکه به صورت قالبی تولید میشود نمیتوان آنرا به صورت سفارشی انجام داد و این مدل بعد از اتمام کار آبکاری میشود که رنگ آن بسیار شفاف و زیبا میشود. از شرکت های تولید قابلمه آلومینیوم، پاتیل آلومینیوم و دیگ آلومینیوم می توان به تولیدی مومن زاده، هلیا، توکلی، شعبانی اشاره کرد. که از نظر ما میتوان گفت همه این مدل ها در کیفیت و کمیت تقریبا در یک سطح میباشند در کل برندها را اگر بخواهید با هم مقایسه کنید به این صورت میتوانید ببینید که  اول کدام جنس سنگین تر میباشد چرا که هر چه این مدل سنگین تر باشد احتمال سوراخ شدن آن کمتر است و عمر آن بیشتر میشود و دوم ظاهر و قیافه این مدل میباشد که در خرید شما میتواند تاٌثیر گذار باشد. و  قیمت ظروف آلومینیوم شعبانی که از 20 من که بزرگترین آن میباشد و کوچکترین آم که به دهنه 22 سانت معروف میباشد تو لید میشود و همچنین مدل خم کاری که در قبل گفته شد برای خانگی مناسب میباشد و خیلی نازکتر است و دیگر برندهای تولیدی را می توانید از مدیران فروش ما بخواهید تا با جزئیات کامل لیست قیمت قابلمه آلومینیوم، پاتیل آلومینیوم و دیگ آلومینیوم را در اختیار شما بگذارند. ما میخواهیم به اختصار درباره نحوه تولید این انواع برای شما توضیح دهیم اول شمش خریداری میشود و در کوره رفته و بعد از بسیار داغ شدن زیر نورد مخصوص خود میرود و به شکل ورق با ضخامت مورد نظر در می آید و بعد از آن دوباره به یک نورد کوچکتر سپرده میشود و در آنجا به ضخامت مورد نظر ما که در این کالاها مصرف میشود میرسد و سپس به صورت گرده درآمده که به آن میگویند گرده و در بعد توضیحات بیشتر داده میشود. این تجهیزات دارای ابعاد مختلفی می باشد به طوری که چند قابلمه روحی بزرگ یا قابلمه روی به عنوان مثال پاسخگوی نیاز بیماران بیمارستان یا سربازان یک پادگان می باشد. از این تجهیزات مانند دیگ چکشی هیئتی در هیئت های مذهبی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.منظور از این اسم در اینجا و در این صنف نمونه دهن تنگ میباشد که به صورت مخروطی شکل است و حتما باید چکشی باشد یعنی نمیتوان آنرا به صورت پرسی تولید کرد البته مدل کوچک آنرا آبکاری میکنند که هم کمی نازکتر است و هم ظاهر زیباتری نسبت به انواع بزرگ آن دارد که در فروشگاه اینترنتی موجود است.

حال که با نوع استوانه ای  و انواع آن آشنا شدید قصد داریم تا شما را با دیگ آلومینیوم نیز آشنا کنیم.این مدل مانند قابلمه ها دارای انواع و ابعاد و ظرفیت های مختلفی می باشد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد. از مدل های این مدل میتوان به دو اندازه اصلی اشاره کرد یک 12 من 15 من که یکی میباشد ولی به این نام اسم گذاری شده است البته به خاطر داشته باشید که تمام مدل های چکشی را میتوان به صورت سفارشی و تا هر اندازه که مشتری سفارش میدهد تولید کرد. فروش دیگ بزرگ به صورت حضوری و غیر حضوری توسط فروشگاه آشپزیار و فروشگاه آنلاین لیون ایران امکان پذیر است تا شما عزیزان برای خرید انواع دیگ آلومینیوم کمترین انرژی و وقت را صرف کنید و این مدل دهن تنگ را میتوانید به راحتی از فروشگاه ما خریداری نمایید. قیمت دیگ آلومینیومی به دلیل نوسانات بازار متغیر است اما باید توجه داشته باشید که این تجهیزات را به صورت کیلویی به فروش می رسانند و به صورت دانه ای نیست البته به غیر از مدل های بسیار کوچک آن. شرکت های مختلفی نیز به تولید این تجهیزات پرداخته اند به عنوان مثال دیگ آلومینیومی شعبانی را البته مدل استوانه ای آنرا در یخچال فالوده نیز استفاده میکنند که شرکت تجهیز پخت آشپزیار نماینده اصلی از این برند میباشد و میتواند شما عزیزان را در این جهت یاری رساند. ظرف سازان آرمان آلومینیوم و همچنین شرکت تجهیز پخت آشپزیار از کارخانه ظروف آلومینیومی و توسعه دهنده این تجهیزات می باشند. و میخواهم بقیه متن درباره طرز ساخت این نوع را بگویم. بعد از اینکه گرده حاضر شد به دو حالت میرود در خط تولید یک چکشی و دو پرسی برای ساخت مدل اول گرده میرود زیر یک پرس برای چکش خوردن که برای همین شکل ظاهری به این اسم معروف است در بقیه دوباره درباره آن صحبت خواهیم کرد. با مراجعه به سایت آلومینیوم شعبانی و فروشگاه اینترنتی لیون ایران می توانید از جزئیات محصولات با خبر شوید. و بعد از چکش خوردن گرده میرود در قسمت رول شدن که در این قسمت به صورت استوانه ای در می آید و سپس میرود در قسمت جوشکاری و جوش میخورد.

استفاده کردن از دیگ روحی بزرگ نیازمند داشتن تجهیزات دیگری مانند انواع اجاق گاز صنعتی می باشد که توسط فروشگاه ما قابل عرضه است. که این مدلها را بیشتر برای هیئتها و حسینیه ها مصرف میکنند. این ها دارای انواع مختلفی می باشند از جمله دیگ چکشی آلومینیومی که میخواهیم بقیه ساخت آنرا توضیح دهیم و بعد از جوشکاری بدنه یک کفه که به اندازه قطر آن میباشد به زیر آن گذاشته و به آن متصل میکنند و در اینجا مدل مورد نظر ما تمام شده است و بعد از پرداخت کاری آماده آماده میباشد. دیگ آشپزخانه که میتوان از آن به صورت استیل یا مسی نیز یاد برد که در قدیم فقط از نوع مسی آن استفاده میشده است. دیگ چکشی که طرز ساخت آن با مدلی که توضیح دادیم هیچ فرقی نمیکند فقط در مدل قبلی ورق به صورت مستطیل برش میخورد و استوانه ای میشود و در این مدل به صورت مخروطی. قابلمه و دیگ آلومینیوم شیردار می باشد که هرکدام دارای کاربرد خاص خود هستند. از مزیتهای این مدل میتوان به این صورت صحبت کرد که دارای یک شیر در قسمت تقریبا زیری میباشد و بسیار راحت برای آبکش کردن برنج است به این صورت که با باز کردن شیر برنج از آن تخلیه شده است و دیگر شما نیازی به آبگردان ندارید. داشتن یک یا چند دیگ بزرگ آشپزی و دیگ غذا استاندارد برای هر آشپزخانه لازم و ضروری است تا کارکنان آشپزخانه با بهره گیری از این تجهیزات بتوانند بهترین غذاها را به مرحله ی پخت برسانند. فروشگاه آشپزیار و لیون ایران با ارائه بهترین مارک دیگ آلومینیوم و کلیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی از 0 تا 100 آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. در ضمن نوع شیردار آن دارای یک آبکش در داخلش میباشد که برای دم کردن برنج بسیار مناسب است.

نوع دیگری از تجهیزات آلومینیومی تولید می شود که برای پختن انواع خورشت، آش، عدسی، مرغ و... به کار می رود که با عنوان پاتیل آلومینیوم به بازار عرضه می شود. این تجهیزات همانطور که گفتیم از پاتیل حلیم برای پختن حلیم که به صورت چکشی است و عمق آن حدوداً 50 سانت به بالا میباشد و کف آن نیمه گرد یا به تعبیری دیگر نیمه هلالی میباشد. پاتیل آشی برای پختن انواع آش های محلی که همانند مدل قبلی است و به این نام هم معروف است به خاطر نوع غذایی که در آن میپزند به این اسم مشهور شده است. پاتیل عدسی برای پختن عدسی مخصوصا در هیئت های مذهبی استفاده می کنند. این تجهیزات به صورت شیر دار و بدون شیر قابل عرضه هستند. و به صورت سفارشی نیز ساخته میشود حتی در ابعاد بسیار بزرگ به عنوان مثال 2 متر در 2 متر در ارتفاع 2 متر و ما میتوانیم یک اجاق نیز برای آن کار بزاریم. داشتن یک یا چند پاتیل آلومینیومی در هر آشپزخانه صنعتی از ملزومات است که در دو مدل اصلی تولید میشود ارتفاع در مدلی که به مرغی معروف است حدوداً 23 سانت میباشد. پاتیل پرسی آلومینیوم که در متن درباره طرز ساخت آن توضیح دادیم و گفتیم به صورت قالبی میباشد و این مدل را نمیتوان در هر ابعادی تولید کرد و پاتیل چکشی آلومینیوم از انواع پاتیل می باشند.که در مدل چکشی تنوع بسیار بیشتر میباشد و همچنین در خیلی از این مدل ها ارتفاع از نوع مرغی بیشتر است که تا 50 سانت نیز در حالت استاندارد میباشد. از پاتیل خورشتی آلومینیوم برای تهیه و پخت و پز انواع خورشت در آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل نیز دارای کف هلالی شکل است و استاندارد این مدل تا دهنه 120 سانت نیز موجود میباشد و برای پخت انواع خورش بسیار مناسب است. انواع کوچک این محصول را همچنین روی اجاق گاز رومیزی صنعتی قرار میدهند.

در این متن شما را با انواع و اقسام ظروف آلومینیومی آشنا کردیم و به شما عزیزان این پیشنهاد را می کنیم که در این زمینه از قابلمه پاتیل و دیگ آلومینیومی نو استفاده کنند چون قابلمه پاتیل و دیگ آلومینیومی دست دوم عمر خود را کرده است و در هنگام خرید حتما به سلامت وسیله دقت نمایید. به یاد داشته باشید که خیلی از مشتریان عزیز کارکرده این عنوان دسته بندی ما را می آورند و به جای آن نو خریداری میکنند برای اینکه حدود قیمت نو و کارکرده را بخواهیم بگوییم در حالت عادی نصف میباشد ولی در خیلی از مواقع به یک سوم نیز رسیده است. شرکت تجهیز پخت آشپزیار و فروشگاه لیون ایران با ارائه بهترین قابلمه پاتیل و آلومینیوم ارزان قیمت آماده همکاری برای تجهیز و راه اندازی و پشتیبانی آشپزخانه های صنعتی در ارگان های دولتی و خصوصی می باشد. فروش قابلمه پاتیل و دیگ آلومینیومی که از ملزومات هر آشپزخانه صنعتی میباشد و شاید آشپزخانه را به این اسم باید معرفی کرد که بدون آن پخت غذا مخصوصا ایرانی آن غیر ممکن میباشد. قابلمه، قابلمه روحی که همانطور که گفته شد طرز تولید آن با مدل دیگر فرق میکند و به صورت خم کاری میباشد و به همین دلیل باید ضخامت این مدل نازک باشد تا بتوان آن را خم کاری کرد و قابلمه آلومینیومی که به صورت پرسی و چکشی تولید و ساخته میشود که نوع دوم آن را ما میتوانیم به هر اندازه که مشتری سفارش دهد تولید کنیم به صورت آنلاین امکان پذیر است.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()